גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-20:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 8:00-14:00
הצגות

תיאטרון הקאמרי - השיבה

ארכיון תאריך: 19 יולי 2021 - 15 דצמבר 2021

משך: שעה ו-40 דקות

לא תותר כניסת מאחרים

יהודית הרמן ברחה בגיל 17 מביתה שבקיבוץ שפיים אל הכת של גואל רצון – הרמון הנשים שהוא בנה בדירה בשכונת התקווה בתל אביב. היא נחלצה מהכת אחרי שהמשטרה פשטה על הדירה כעבור שנים, כשהיתה כבר אם לחמישה ילדים – ילדיו של ראש הכת שהורשע מאז במעשי אונס ובפשעים חמורים נוספים ונידון לשלושים שנות מאסר.

איה קפלן כתבה וביימה את המחזה "השיבה" בהשראת סיפורה של יהודית הרמן ויומניה, שבהם היא תיעדה במשך שנים את חייה בכת המסוגרת והמסוכנת. אלא שעלילת המחזה מתמקדת דווקא ברגע שאחרי השחרור מהכת. מה קורה אחר כך? איך חוזרים לחיים שמהם נמלטת לפני שנים? איך בונים את הקשר עם הסביבה שעזבת כל כך מזמן? איך מתמודדים עם הבידוד, האובדן, הבלבול והטראומה?

כפי שסיפרה בראיון ל"כלכליסט", עבור איה קפלן העיסוק בסיפורה של אישה שניצלה מכת דכאנית הוא חלק משליחות. היא צללה אל תוך הסיפור אחרי שכתבה וביימה מחזה אחר, שמוקדש אף הוא לאישה שמתמודדת עם דיכוי בחברה סגורה. ההצגה "עושה כרצונו" שיצרה מגוללת את סיפורה של האישה החרדית אסתי ויינשטיין, ששמה קץ לחייה שנים אחרי שחזרה בשאלה ואיבדה את הקשר עם בנותיה.

נטע גרטי, שמגלמת את הדמות הראשית ב"השיבה", נועה, סיפרה ל"כלכליסט" שהקריאה ביומניה של יהודית הרמן הסעירה אותה. לצדה מופיעים במחזה שמואל וילוז'ני, אודיה קורן, רות אסרסאי ועוד. על התפאורה אחראית סבטלנה ברגר ועל המוזיקה –אבי בללי.

 מחזה ובימוי: איה קפלן
 בהשראת סיפור חייה של יהודית הרמן וסיפורי כתות מהארץ ומהעולם.
 משתתפים: רות אסרסאי, כרמל בין, נטע גרטי, אורי גדניר-זיו, שמואל וילוז'ני/אוהד שחר, אבי טרמין, מיה לנדסמן, עידו מרקוביץ/ טל וייס
, אסף סלומון/גלעד שמואלי, אודיה קורן, עברי שי

 *אין קשר בין הדמויות והאירועים שבמחזה לבין דמויות ואירועים מן המציאות

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter