גרסת האתר רגילה גרסת האתר רגילה
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-20:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 8:00-14:00
הצגות

תיאטרון הקאמרי - סוס אחד נכנס לבר

ארכיון תאריך: 12 ספטמבר 2021 - 10 נובמבר 2021

משך: שעה וחצי

לא תותר כניסת מאחרים

ספר זוכה פרס "מאן בוקר" שנסובב סביב מופע סטנדאפ שיורד מהפסים כמו מזמין את אנשי התיאטרון להיענות לאתגר. אנשי התיאטרון הקאמרי ובראשם מיכה לבינסון ז"ל ודרור קורן הרימו את הכפפה – והתוצאה בהחלט ראויה למקור הספרותי, כפי שעולה מהביקורות הנלהבות.
 
קורן, סטנדאפיסט בעצמו, ביים את ההצגה בהשראת לבינסון שנפטר כמה שבועות אחרי תחילת החזרות. הוא קפץ ראש אל תוך התפקיד הראשי של הסטנדאפיסט דובלה ג'י – ולפי מבקר התיאטרון של "ידיעות אחרונות" שי בר יעקב הוא עושה כאן את תפקיד חייו. ההצגה מדמה מופע סטנדאפ וחבריו של דובלה – הדמויות מהעבר שאיתן הוא מתעמת במהלך הערב המטורף שעובר עליו (איה גרניט-שבא ויגאל זקס) – יושבות בקהל, מה שמחזק את תחושת המעורבות והנוכחות של הצופים.
 
"סוס אחד נכנס לבר" הוא מקרה נדיר שבו מבקרים של כל כלי התקשורת המשמעותיים מסכימים פה אחד שהעיבוד התיאטרלי אינו יורד באיכויותיו מהיצירה המופתית המקורית. כדברי בר יעקב, "כולם משרתים במסירות את המופע הגדול של קרן, שיש לו את כל המורכבות והרגישות האנושית שגרוסמן דמיין כשכתב את הדמות המופלאה שלו. התוצאה הסופית היא הצגה מרתקת, המייצרת רכבת שדים מחשמלת של מצבים ורגשות ומעניקה בסיום חוויה אנושית חריפה ועמוקה ביותר. כך הופכים ספרות מופת להצגה בלתי נשכחת".

על פי סיפרו של דויד גרוסמן
משתתפים: דרור קרן, איה גרניט- שבא, יגאל זקס, יוסי ירום
עיבוד לבמה: מיכה לבינסון, אבנר בן עמוס ודרור קרן
בימוי: דרור קרן בהשראת מיכה לבינסון
עיצוב במה: סווטלנה ברגר
אנימציה: שריאל קסלסי
עיצוב תאורה: עדי שמרוני
מוסיקה: אלדד לידור

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter