שימו לב! כניסה לאירועי תרבות לפי תו ירוק (100 איש ויותר) מתאריך 29/07/2021, לגילאי 12 ומעלה יש להצטייד בתעודה מזהה +
תו ירוק או תעודת מתחסן או מחלים או תוצאת בדיקת קורונה שלילית בתוקף 72 שעות.
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-20:00, ו׳ 8:00-15:00
מחזמר

תיאטרון חיפה - מחזמר בילי שוורץ

ארכיון תאריך: 24 ספטמבר 2019 - 25 ספטמבר 2019

משך: שעתיים, כולל הפסקה

במשך תקופה ארוכה ניזונה הבמה הישראלית ממחזות זמר ממוחזרים מהמערב והקהל הישראלי הספיק להתגעגע לשירים ישראליים מקוריים ולקווי עלילה ישראליים ייחודיים דוגמת אלה שכולנו התאהבנו בהם במחזות הזמר הישראליים הקלאסיים – מ"סלאח שבתי" ועד "שלמה המלך ושלמי הסנדלר". והנה לפני כמה שנים הוא סוף סוף הגיע: מחזמר ישראלי מקורי שממש נידון להפוך ללהיט ענק – בילי שוורץ.

בילי (בביצועה המושלם של טלי אורן) היא מזכירה במשרד רואי חשבון וחייה משעממים ומייאשים בהתאמם למקצועה. הריגוש העיקרי שלה בחיים הוא השיחות האינסופיות עם אמה הפולנייה (או הניסיון לסנן אותן). לאמא (שאותה מגלמת באופן מצחיק ומרגש עד דמעות מיקי קם) יש מטרה אחת בלבד: לראות את בתה מתחת לחופה. זה נראה די חסר סיכוי עד ש... חברתה של בילי לעבודה מחליטה לנקום בה ומכירה לה כוכב טלנובלות צעיר, חתיך ומושלם לכל הדעות, שאמור, בהתאם למזימה שרקמה, לגרום לבילי להתאהב בו (מה שלא אמור להיות קשה במיוחד) – ואז לשבור את לבה. אלא שבמחזמר כמו במחזמר הכל יוצא משליטה מהר מאוד ומתפתח באופן הכי פחות צפוי שאפשר.

בשנה הראשונה להעלתו זכה "בילי שוורץ" לארבעה פרסי תיאטרון ולשבחים מקיר לקיר. המבקרים אף הכתירו אותו כ"מחזמר קאלט" כבר בתחילת דרכו. מלבד המשחק הנהדר, המוזיקה הממכרת והרעננה של אוהד חיטמן זוכה למחמאות מיוחדות. תזמורת המהפכה מלווה את המחזמר במוזיקה חיה על במה.

"החוויה כולה היא נעימה ונמרצת, עולה על גדותיה מהתלהבות ומקצועיות. ניכר שהיוצרים אוהבים את הסוגה – לפחות כמוני - ובקיאים בה. נכון שאני קצת מעקם את האף, אבל אני מודה, בהחלט נהניתי". (מיכאל הנדלזלץ, "הארץ")
"'בילי שוורץ' מוכיח עד כמה נחוצות לנו יצירות ישראליות מקוריות כאלה. הלוואי שבילי תגיע בסוף עד לברודווי, מה שבטוח, לפנתיאון של מחזות הזמר הישראלים היא כבר נכנסה". (ניר סלונים, "מאקו")


משתתפים: טלי אורן, מיקי קם, אמיר הלל, נילי צרויה, שרון צור, דור אוחיון בר-נתן, דודי גזית, יהודה נהרי, יוסף אלון, יפעת כהן, נעה גודל.
מאת: אוהד חיטמן ושירילי דשא 
בימוי: דניאל אפרת 
מוסיקה ופזמונים: אוהד חיטמן 
כוריאוגרפיה: עומר זימרי 
ניהול מוסיקלי ותזמורים: טל בלכוביץ' 
המחזמר בליווי ''תזמורת המהפכה'' בניצוחו של רועי אופנהיים

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter